Discgolfi plahvatuslik kasv Eestis

Eesti discgolfi mängijate hulk on viimasel kolmel aastal kasvanud keskeltläbi 100% aastas. Eestist on saanud Soome kõrval tugev discgolfimeka ning kasv on jätkuv. Meil on rohkem kui 10 000+ discgolfi harrastajat Eestis ning discgolfist on saamas Eesti rahvussport.

Meil on üle 100 discgolfiraja ning arvestades ala tormilist arengut on ruumi ligi 200 rajale. Kokku prognoosime, et 2020 on Eestis ca. 20 000 aktiivset discgolfarit ning radade arv on selleks ajaks 140 juures. Eesti tippmängijad kuuluvad maailma mõistes eliitseltskonda ning mängivad kui võrdne-võrdsega oma vanuseklassi maailma paremikuga.

Discgolfi suureks eeliseks on see, et antud huviala on suhteliselt odav harrastada. Discgolfiketas maksab keskmiselt 10-20€ ning rajale minekuks piisab kasvõi ühest kettast. 99% radadest Eestis ja välismaal on tasuta. Võta kettad kaasa ja mine mängima. Samuti on discgolfiraja ehitus suhteliselt odav võrreldes näiteks mänguväljaku, korvpalliplatsi või jalgpalliväljaku ehitamisega. Arvestatava 18-korviga discgolfipargi saab püsti ca. 10 000€ eest.

Vaata Eesti discgolfiparke ja mine mängima: https://www.discgolfirajad.ee